baksus

typowe standardy
www.kancelaria-sosnowski.pl

Nikt tak dobrze nie zna swojego dziecka jak jego rodzice. Dlatego to właśnie my powinniśmy dopasowywać rozrywkę malucha do jego upodobań i rozwiniętych już zdolności.

Niestety, nasza miłość i troska czasami sprawia, że ze wszystkich sił chcemy ułatwić życie naszego malucha. Tymczasem już kilkulatek często jest w stanie podejmować takie wyzwania, których nawet nie ośmielilibyśmy się przed nimi postawić.

Rzadko kto zdaje sobie sprawę z tego, że w szkółkach szachowych już trzylatki stawiają pierwsze kroki w tej szlachetnej grze. Dzięki temu szybko rozwijają umiejętność logicznego oraz analitycznego myślenia.

Odpowiednio poprowadzone, już w przedszkolu mogą znacznie przewyższać w tym zakresie rówieśników, którzy nie uczęszczają na specjalne zajęcia. Nie przesadzajmy jednak w tym zakresie z naszymi ambicjami – niektóre maluchy zwyczajnie nie wykażą żadnych zdolności w wybranym przez nas kierunku, a gra w szachy po prostu nie będzie sprawiać im przyjemności.

Nawet jeśli twoje dziecko nie zainteresuje się szachami, dobrze jest grywać z nim w warcaby. Co więcej, zanim jeszcze rozpoczniesz naukę szachów, powinieneś spróbować właśnie wyżej wspomnianej, łatwiejszej gry.

Dzięki temu oswoi się z planszą oraz ruchem pionków, a także nabierze cierpliwości do tego rodzaju gry.