baksus

typowe standardy

We współczesnych czasach producenci zabawek oferują nam bardzo wiele rozmaitych produktów. Bombardowani rozmaitymi reklamami rodzice mogą odnieść wrażenie, że ich pociecha potrzebuje wszystkiego, co widzą w telewizji i w gazetach. Czy rzeczywiście tak jest? Czy dziecko bez pokoju pełnego kolorowych i hałaśliwych zabawek nie może rozwijać się prawidłowo? Przypomnij sobie te zabawy, w które sam bawiłeś się jako dziecko.

Mogłeś zaaferowany spędzać długie godziny na zabawie, wcale nie używając do tego skomplikowanych zabawek. Czasami wystarczą artykuły plastyczne lub przedmioty codziennego użytku oraz interesujący pomysł na to, w jaki sposób je wykorzystać. Wskaż swojemu dziecku rozmaite kierunki, w jaki sposób mogą wykorzystywać to, co znajdą w zasięgu swojej ręki.

Czasami zwykły karton czy para lalek może sprawić maluchowi o wiele więcej frajdy niż złożona zabawka, która znudzi się po kilku dniach. Pamiętaj też, że wymyślanie własnych zabaw i robienie czegoś z niczego pozwala twojemu maluchowi rozwijać wyobraźnię i kreatywność. Takie podejście zaplusuje również w wyjątkowych sytuacjach, na przykład w podróży czy przedłużających się wizyt u znajomych.

Dziecko nauczone prostych zabaw będzie świetnie bawić się także w czasie, gdy zabraknie mu ulubionych zabawek.