baksus

typowe standardy

Survival budzi różne skojarzenia, ale nie sposób zaprzeczyć, że ma wiele wspólnego ze sportami ekstremalnymi. Potrzeba dobrej kondycji, trochę siły i niezłego przygotowania, by wybrać się na survival i osiągnąć zamierzony cel. Podobnie jak w sporcie, tutaj również liczy się stopniowe osiąganie coraz lepszych rezultatów. Nie należy natomiast kojarzyć survivalu z bezmyślnym rzucaniem się na najtrudniejsze wyzwania.

Jeśli bez żadnego przygotowania postanowisz przejść trudnym szlakiem i spędzić na łonie natury długie tygodnie, najprawdopodobniej końcowym etapem Twojej wyprawy będzie przejazd karetką lub lot helikopterem służb ratunkowych. Będziesz wycieńczony, odwodnisz się, zabłądzisz albo zrobisz sobie krzywdę. Aby uniknąć przykrych niespodzianek warto pamiętać o jednym kluczowym zagadnieniu. To rozsądek.

Miej głowę na karku i podejmuj wyzwania adekwatne do Twoich możliwości. Nie obrażaj się na dobre porady i weź ze sobą telefon oraz nawigację. Nie zapomnij też o jedzeniu. Bez dostatecznej wprawy nie najesz się samymi darami natury.

Do tego etapu dojdziesz, jeśli ukończysz pierwsze wyzwania.