baksus

typowe standardy

Jest wiele zabawek, które mają rozwijać umiejętności dziecka, ale warto też dopilnować, aby miało ono możliwość kontaktu z różnymi materiałami, tak żeby mogło poznawać różne faktury. Dlatego też, warto zadbać o to, aby dziecko miało możliwość zabawy piaskiem kinetycznym, bo choć z jednej strony przypomina on trochę ciastolinę, to jednak jego faktura jest inna, bardziej zbliżona faktycznie do piasku, a co więcej, wbrew pozorom pozwala nam na stworzenie wielu różnych kształtów. Co też ważne, taki piasek kinetyczny nie wysycha, a więc można się nim bawić dużo dłużej niż zwykłą ciastoliną.

Gotowe zestawy

Jeżeli chcemy dziecku zaoferować piasek kinetyczny, tak aby mogło ono kreować swoją wyobraźnię poprzez tworzenie różnych kształtów i stymulować swój rozwój poprzez dotyk, to warto zdecydować się na gotowe zestawy. Znajdziemy tam zazwyczaj nie tylko piasek kinetyczny, który może być oferowany w różnych kolorach, ale również będziemy mieli specjalną podkładkę na której ten piasek będzie mógł być wysypany, jak i różnego rodzaju foremki. W zależności od tego, na jaki zestaw się zdecydujemy, foremki mogą nam pozwalać na ulepienie zwierzątek, elementów kojarzących się z morzem, albo pojazdów.

Świetna zabawa

Taki piasek kinetyczny nie jest drogi, nie wysycha, a więc spokojnie można się nim bawić przez długi czas, a nawet ciągle może być wystawiony w zasięgu dziecka, aby mogło się nim bawić zawsze, kiedy najdzie je na to ochota. Dodatkowo warto powiedzieć, że taki piasek kinetyczny jest całkowicie bezpieczny i posiada niezbędne atesty, a jego posprzątanie jest niezwykle proste. Dzięki niemu bez trudu będziemy mogli zbudować zamki, domy i całe ich otoczenie, a to pozwoli rozwijać dziecięcą wyobraźnię i zdolności plastyczne. Co więcej, dziecko będzie mogło próbować swoich sił w wymyślaniu coraz to nowych rzeczy, a my będziemy mogli je w tym aktywnie wspierać podczas wspólnej zabawy. Warto zobaczyć jak wiele może nam zaoferować taki piasek kinetyczny, tym bardziej, że w niektórych zestawach będziemy mieli pokazane, jak z niego budować, aby móc tworzyć określone kształty i to bez żadnych foremek. Zabawa takim piaskiem daje nieograniczone możliwości i jedyne co może nas tutaj ograniczać, to tylko wyobraźnia nasza i dziecka.

Może się więc okazać, że nie raz zostaniemy zaskoczeni przez naszą pociechę.