baksus

typowe standardy
www.katalizatorysamochodowe.net.pl http://seniorplus.com.pl/

Praca z osobami niepełnosprawnymi wymaga odpowiedniego przygotowania merytorycznego, chodzi przede wszystkim o poznanie specyfiki choroby.

Każda choroba objawia się inaczej, a co za tym idzie mogą pojawić się sytuacja, w których konieczna będzie szybka reakcja i pomoc.

Osoby pracujące z chorymi muszą być przygotowane na sytuacje kryzysowe, problematyczne w związku z tym wiedzieć gdzie i jak szukać pomocy i jednocześnie jej udzielić.

Ważna jest nie tylko merytoryka, ale odpowiednie cechy osobowości osób zajmujących się osobami niepełnosprawnymi można powiedzieć, że powinny one posiadać „powołanie” oraz cierpliwość.

Kierunków studiów, po których można pracować z osobami niepełnosprawnymi jest wiele od psychologów, psychiatrów, pedagogów do fizjoterapeutów, rehabilitantów.

Nie rzadko osoby pracujące z niepełnosprawnymi przechodzą tylko szkolenia przygotowujące do pracy bez kierunkowego wykształcenia.

Często jest tak, że z osobami niepełnosprawnymi pracują nie tylko osoby po wyżej wymienionych studiach, ale posiadające odpowiednie umiejętności a przede wszystkim chęć pomocy, co jest w zasadzie cechą pierwszorzędną.