baksus

typowe standardy
domy na kredyt rynek pierwotny Puszczykowo http://jandach.pl/pl/deweloper-puszczykowo Deweloper Puszczykowo. Domy i m budżetowanie inwestycji

Jeżeli marzysz o własnym mieszkaniu, a nie posiadasz kapitału jaki bez problemu pozwoliłby na jego nabycie – musisz postarać się o kredyt hipoteczny. Jakie wyzwania będą przed Tobą stały zanim powiesz ostateczne tak deweloperowi? Cały proces, choć wydaje się być skomplikowany i przerażający w praktyce nie jest trudny. Warto zapoznać się z kilkoma cennymi informacjami zamieszczonymi w poniższym tekście.

Pierwsze kroki z własnym kredytem hipotecznym – warunki do spełnienia Niestety na początku trzeba zaznaczyć, że chęć pobrania kredytu hipotecznego to zdecydowanie za mało by realnie go otrzymać. Proces udzielenia pożyczki przez bank ma skomplikowane procedury i jest obłożony wieloma przepisami. Jednakże w tym artykule zostaną one omówione w krótki i przystępny sposób. Na początek warto uzbroić się w anielską cierpliwośc i nauczyć panować nad emocjami, ponieważ będą nam one towarzyszyły od momentu złożenia wniosku po spłatę ostatniej raty. Pierwszym, bardzo dobrym posunięciem jest udanie się po doradztwo osób doświadczonych i znających branżę finansów. Doradca kredytowego. Zbada on nasze szanse na otrzymanie pomocy finansowej od baku.

Przeanalizuje, gdzie warto zaciągnąć kredyt i na ile lat rozłożyć jego spłatę. Ustali także wysokość rat. Warunkiem jest posiadanie umowy o pracę, ponieważ to ona stanowi nasze stałe źródło dochodów. Bez niej można zapomnieć o możliwości zaciągnięcia hipoteki. Chyba, że jesteśmy właścicielami włąsnej działalności gospodarczej i dzięki niej generujemy spore zyski, wtedy sytuacja znacznie się poprawia. Im mniejsze będą wydatki i wysokie zarobki tym lepiej wygląda sprawa udzielenia pożyczki. Przyda się tutaj umiejętność negocjowania cen i stawek rat. Warto ją wykorzystać w rozmowie z doradcą jak i samym deweloperem. Wśród obowiązkowych dokumentów niezbędnych do złożenia wniosku o dofinansowanie od banku znajdują się podstawowe, czyli:

  • Umowa o pracę
  • Dowód osobisty
  • Dokumenty PIT związane z zeznaniem podatkowym
  • Księga wieczysta nieruchomości

Lista znacznie się wydłuża w każdym indywidualnym przypadku. Kolejnym krokiem będzie zawarcie wstępnej umowy na zakup działki lub mieszkania np. apartamenty na sprzedaż mokotów.

Będzie ona podpisywana z deweloperem lub poprzednim właścicielem nieruchomości. Zanim dojdzie do jej zawarcia warto skonsultować jej zawartość z doradcą. Potem przechodzimy do złożenia wniosków kredytowych, które są różne w różnych bankach. Należy na tym etapie być cierpliwym i czekać na ostateczne ich rozpatrzenie. Po tym nerwowym okresie przychodzi zgoda lub odmowa udzielenia pożyczki. Później należy przejść przez proces negocjowania warunków kredytu i lepiej być w tym momencie czujnym. Pomocą okaże się tutaj doświadczony doradca kredytowy, jaki znając sytuacje swojego klienta i oferty bankowe dobierze dla niego idealnie dopasowaną. Powiedzenie sprawdzaj dwa razy zanim cokolwiek podpiszesz ma praktyczne zastosowanie, gdy dojdziemy do mety i zawrzemy z konkretnym bankiem umowę kredytowa. Po tym podpisie pozostaje nam tylko spłacać kolejne raty i odsetki. Jednocześnie przechodzimy do następnego etapy w życiu, czyli procesu budowy wymarzonego domu.

Deweloper, doradca bankowy, ekipa budowlana, uzdolnieni architekci i wsparcie rodziny to elementy i ludzie niezbędni do jego realizacji.