baksus

typowe standardy
Chirurg naczyniowy http://www.klinikiserca.pl/poradnik/dbaj-o-serce/chirurg-naczyniowy chirurgia naczyniowa www.stomatologiasorriso.pl/implanty.html

Kiedy pojawia się katar, wielu z nas traktuje go jako dość jednoznaczny komunikat, świadczący o przeziębieniu. Wskakujemy pod koc, pijemy gorącą herbatę i… dziwimy się, że to nie pomaga. Tymczasem dobrze jest pamiętać, że katar zwykle jest pierwszym symptomem zarówno przeziębienia, jak i alergii. W jaki sposób można rozpoznać, z którą z dolegliwości mamy aktualnie do czynienia? Pierwszą wskazówką może być moment wystąpienia objawów. Przeziębienie pojawia się najczęściej jesienią i zimą, podczas gdy uczulenie zwykle występuje wiosną i latem. Warto zwrócić uwagę także na czas trwania dolegliwości.

Katar towarzyszący przeziębieniu powinien ustąpić w czasie od trzech do czternastu dni. Tymczasem alergiczny nieżyt nosa będzie nam towarzyszył tak długo, jak będziemy wystawieni na kontakt z alergenem. Istnieją jednak także inne wskazówki, które pomogą nam odróżnić przeziębienie od alergii. W pierwszym przypadku wydzielina z nosa będzie miała żółtawy kolor, w drugim – jasny lub bezbarwny. Osoba walcząca z przeziębieniem może zauważyć u siebie stan podgorączkowy, który nie występuje w przypadku alergii. Kaszel i bóle gardła, częste przy przeziębieniu, przy uczuleniu są raczej sporadyczne.