baksus

typowe standardy

Większość dziecięcych zabaw w oczach rodziców wydaje się prosta i nieskomplikowana. Nie wydaje nam się, by zabawy na placu zabaw czy w piaskownicy wymagały dużej dawki pomysłowości czy kreatywności. Nie warto jednak zapominać o tym, że dla malucha wszystko jest nowe i jeszcze nieodkryte.

Właśnie dlatego na początku dobrze jest pokazać mu, w jaki sposób się bawić. Nawet tak zwyczajne miejsce jak piaskownica stwarza nam wiele możliwości. To, jaką zabawę zaproponujemy maluchowi, zanim nauczy się bawić samodzielnie, może zależeć od jego płci lub zainteresowań.

Z chłopcem warto przygotować tor przeszkód dla foremek w kształcie samochodów czy motocykli. Z dziewczynką fajnie będzie przygotowywać różnego rodzaju ciasteczka, torciki i zupki. Pamiętajmy jednak, by nie ograniczać też dziecka, które ma własne pomysły na zabawę, która nie do końca odpowiada naszym koncepcjom.

Nie da się ukryć, że z pewnością warto inwestować w różnego rodzaju zabawki do piasku. Wiaderka, łopatki i foremki mogą wspaniale udoskonalić zabawę. W letnie dni nie ma jednak dla malucha nic wspanialszego niż… woda w piaskownicy.

To właśnie ona sprawia, że piasek łatwiej się lepi, a możliwość taplania się w choćby odrobinie błota, w połączeniu z uśmiechem na twarzy malucha przypomni nam, jak wiele prawdy jest w stwierdzeniu, że „brudne dziecko to szczęśliwe dziecko”.