baksus

typowe standardy

Nie wszystkie zabawy z dzieckiem wymagają wykorzystywania skomplikowanych, specjalistycznych zabawek. Czasami wystarczy sama obecność rodzica, by móc zorganizować świetną zabawę.

Niezależnie od tego, czy jesteś w domu czy na dworze, możesz na przykład bawić się z twoją pociechą w chowanego. Dodatkowym plusem jest to, że na pewno z przyjemnością przypomnisz sobie zabawę z twojego dzieciństwa.

Jako rodzic możesz nieco naginać zasady gry w taki sposób, by odpowiadały aktualnym umiejętnościom twojego dziecka. Tylko od ciebie zależy na przykład, do jakiej liczby będziecie liczyć.

W zabawie z kilkulatkiem już samo chowanie się jest swojego rodzaju wyzwaniem. Z kolei bawiąc się ze starszym dzieckiem możesz dodawać urozmaicające elementy, na przykład konieczność „zaklepania” znalezionej osoby.

Maluchy często wybierają ulubioną kryjówkę i ciągle się w niej chowają. Pamiętaj, że im dłużej będziesz go szukać, zaglądając w różne zakamarki i nawołując, tym więcej sprawisz mu radości.

Z kolei ty powinieneś wynajdować coraz to nowe kryjówki, zawsze w zasięgu dziecięcego wzroku. To właśnie dzięki tobie dziecko będzie odkrywało szeroki wachlarz możliwości znalezienia odpowiedniej kryjówki i rozwijało swoją wyobraźnię.