baksus

typowe standardy
integrator oprogramowania

By zarobić i sprzedać nieruchomość trzeba czasami bardzo mocno wysilić swoją kreatywność. Wiedzą o tym deweloperzy, którzy działając na terenie Polski postanowili proponować klientom zakup domów urządzonych w zagranicznym klimacie. Spotkało się to z pozytywnym odbiorem. Z jakich krajów czerpano inspiracje? O tych niebanalnych rozwiązaniach przeczytasz poniżej.

Polskie osiedla w zagranicznym stylu

Grecki klimat odzwierciedlono poprzez pomalowanie budynków na charakterystyczne dla tamtejszej architektury kolory. Są to biel i grafit.

Jasne tynki pokryły wszystkie domy znajdujące się na przypominającym turystyczne wysepki osiedlu. Zatroszczono się o bezproblemowy dostęp przyszłych mieszkańców do słońca. Dlatego zamontowano wysokie, szklane okna w pomieszczeniach takich jak salony i loggia. Nie zapomniano także o wykonaniu efektownych patio. Inspiracje architektoniczne zaczerpnięto również z Amsterdamu. Szeregowe domki jednorodzinne o prostym stylu szybko znalazły swoich zwolenników.

Romantyzm francuskiej Prowansji znalazł się w wielu kuchniach. Kobiety pokochały ten wystrój. Poza tym kamienne elewacje i żeliwne balustrady idealnie wpasowały się w gusta Polaków. Bardzo dużo tego typu mieszkań spotkamy w Warszawie. Wykorzystano również francuski styl w urządzaniu ogrodów, miedzy innymi poprzez zasadzenie pachnącej lawendy. Wielka Brytania i Skandynawia to następne inspiracje, które okazały się deweloperskim strzałem w dziesiątkę. Takie realizacje może wykonać https://prinwestycje.pl/pl/oferta/elewacje/

Z chłodnej północy zaczerpnięto pomysł na drewniane elewacje, duże okna, prostotę wystroju wnętrz. Moda na łączenie kuchni z jadalnią prawdopodobnie pojawiła się na terenie naszego kraju również dzięki Skandynawom. Natomiast deszczowa Brytania zachęciła do inwestycji w osiedla, na których pojawiły się budynki z elementami wiktoriańskimi. Być może w przyszłości deweloperzy zdecydują się na naśladownictwo budownictwa z islamskiego kręgu cywilizacyjnego lub zaczerpną inspiracji na stworzenie osiedli przypominających japońskie domostwa. Nikt nie przewidzi na jaką koncepcje wpadną. Jednakże najnowsze rozwiązania niewątpliwie należą do interesujących i rzeczywiście znajdują swoich fanów.

Ludzka cechą jest pragnienie wyróżniania się wśród tłumu, dla niektórych oznacza to mieszkanie w nietypowym domu, który przypomina czas wakacji, podróży lub kojarzy się z ulubionym miejscem zagranicznych wycieczek. Trzeba przyznać, że mieszkania inne niż wszystkie nie są tanie. Dlatego decydując się na odmienność trzeba zgromadzić spore środki finansowe.