baksus

typowe standardy

                Coraz więcej osób zamiast kupna zwierzaka od hodowcy decyduje się na oryginalniejsze i lepsze rozwiązanie, a mianowicie na przygarniecie czworonoga ze schroniska. Tak zdecydowany krok jest warty naśladowania.

Ale należy pamiętać o tym, aby adoptować zwierzę ze schroniska trzeba spełnić kilka niezbędnych warunków.                 Na adopcję może zdecydować się jedynie osoba pełnoletnia, po dokładnym rozważeniu wszystkich za i przeciw.

Musi się ona zastanowić czy może sobie pozwolić na przygarniecie czworonoga, czy jej sytuacja finansowa i mieszkaniowa zapewnia do tego odpowiednie warunki. Warto zrobić wywiad, czy nikt z naszej rodziny nie ma alergii na sierść zwierząt oraz wybrać takie zwierze, które będzie pasować do nas i naszego trybu życia.

Należy też pamiętać, że adoptując kota lub psa nie możemy oddać go komuś w prezencie.                 Podpisując umowę adopcyjną zobowiązujemy się do zapewnienia zwierzęciu dobrych warunków i opieki do końca życia.

O czym wielu ludzi, po jakimś czasie niestety zapomina. Pies ani kot to nie przedmiot, ale żywa istota, która łatwo przywiązuje się do człowieka.